Turistika, zálesáctvo, tuláctvo, bushcraft, či pobyt v prírode – je to koníček, ktorý si každý z nás užíva po svojom. Hoci nám šíry kraj nastrojil kopu krásnych výhľadov, zákutí a rozmanitej pestrosti, vždy potrebujeme mať zázemie, aby sme sa cítili príjemne, pohodlne a bezpečne.

Práve výstroj, výbava a oblečenie sú cestou k tomu, by bol náš pobyt v prírode čo najpohodovejší. Cieľom tohto projektu je formou živých zážitkov, zápiskov a fotografií mapovať výbavu v teréne a prinášať praktické tipy pre každého – bez ohľadu na to či si pôžitkársky vychutnávate čítanie knižky v hamake, alebo šliapete na horské štíty s nedozierným výhľadom.

Tento projekt vzniká vďaka ústretovej spolupráci a podpore všetkých, čo si zakladajú na tom, aby články neboli len novinárskou vatou, ktorá sa v chumáčoch valí pomedzi inzerciu cez stránky médií.

Našim cieľom je vždy čerpať z osobných skúseností, ktoré chceme sprostredkovať v tej najbezprostrednejšej podobe. Kým na stránkach tohto servera vychádzajú podrobné, ucelené zápisky, drobnejšie fragmenty z nášho pôsobenia sa denne objavujú na sociálnych sieťach – Facebooku, ale aj Twitteri a Instagrame. Je to ucelený priestor, kde sme všetci v aktívnom kontakte a živej diskusii.