Je to zábava, ktorá sa nezunuje. Namiesto toho, aby vás pobolieval chrbát pri pečení palaciniek na sporáku, sadnete si za kuchynský stôl a bavkáte sa s cestom. Takéto palacinky už v domácnosti nikdy nebudú na obtiaž.

Ak ste nikdy neokúsili čaro prístroja na palacinky, mali by ste spozornieť. Všetko je zrazu úplne iné ako zvyčajne. Cesto sa z misky míňa rekordným tempom, nič sa vám nelepí na panvičku a niet jedáka, ktorý by do seba dokázal naskladať tucet palaciniek na posedenie.

Myslieť si, že palacinkovač je len ďalšia rároha do domácnosti je veru len omyl z nevedomosti. Práve vďaka takémuto strojčeku môžete nadobro zmeniť spôsob, akým na palacinky nazeráte. Z otravy sa stáva zábava. Otestovali sme palacinkovač Lidl SilverCrest SCM 1500 B1, aby sme vám prezradili viac.

DSC_4367

Horúca platňa s reguláciou

Palacinkovač je jednoduchý prístroj , na ktorom sa nemá čo pokaziť. V okrúhlej základni sa ukrýva elektrická špirála, ktorej úlohou je nahrievať pečiacu platňu. Má termostat na ktorom si od očka nastavíte teplotu a dvojicu kontroliek, ktoré vám prezradia či fungujete a či teplota dosiahla nastavenú úroveň.

Nie je tu žiadny vypínač, len dostatočne dlhý káblik ktorým dosiahnete do zásuvky. Kým sa po zapnutí platňa nahreje, stihnete si zamiešať cesto.

DSC_4287

Najlepšie palacinkové cesto

Suroviny na 6 palaciniek:

300 ml mlieka
200 ml vody
100 ml oleja
2 vajíčka
200 g hladkej múky
1 štipka soli
1 čajová lyžička cukru

Sú stovky receptov, z ktorých každý o sebe tvrdí, že je ten najlepší.  Nie je v našej moci vyskúšať všetky, avšak aj napriek tomu budeme tvrdiť, že práve naša receptúra funguje s so SilverCrestom SCM 1500 B1 najlepšie.

Takéto cesto je ľahké, nelepí sa a možno ho po pečiacej platni rozotrieť skôr ako začne tuhnúť. Pri príprave nezašpiníte viac ako jedinú misku a metličky šľahača či šľahaciu metlu kuchynského robota.

DSC_4271

Do misky vlejete mlieko, pririedite ho vodou, zakvapnete olejom a rozbijete do neho dve vajíčka. Keď túto zmes premiešate, potom už pridáte iba suché suroviny – hladkú múku, soľ a cukor. Ak sa vám pri pohľade na rozpis zdá, že cukru je akosi primálo, pravdou je že práve hladká múka dokáže cestu dodať jeho sladkastú chuť.

DSC_4275

Platňa, na ktorej sa cesto nelepí

Palacinkovaču trvá približne 6 minút, kým sa nahreje na pracovnú teplotu. Nám sa osvedčilo otočiť koliesko na polcestu medzi dvojkou a maximom, v správnu chvíľu vždy zhasne zelená kontrolka. Keramický povlak na hrubej hliníkovej platni netreba ničím mastiť, ani po použití umývať. Jednoducho ju iba pretriete papierovou utierkou.

DSC_4289

Najprv vylejete veľkú naberačku cesta doprostred, potom ju hneď dreveným valčekom rozotriete po platni. Vaša prvá palacinka možno nebude vyzerať podľa vašich predstáv, druhá či tretia už bude dokonalá. Nie je dôležité vytvoriť z cesta dokonalý kruh od kraja po kraj 34-centimetrovej platne. Budete sami vidieť, ako vám cesto pred valčekom uniká.

DSC_4344

Po chvíľke stratí lesk a trošku sa zvlní. To je signál, že spodná strana je už upečená. Drevenou obracačkou ju uvoľníte na jednej strane, potom podvihnete po celej ploche a môžete sa pustiť do otáčania.

DSC_4315

Podvihnúť, pretočiť a dvomi obratmi obracačky vyrolovať do plochy. Prepečenie rubovej strany už zaberie iba niekoľko sekúnd.

Šesť dokonalých palaciniek

Keďže z dávky vyjde 6 palaciniek, môžete čakať ohromné kolesá, z ktorých každé bude po naplnení a zrolovaní zodpovedať dvom či trom palacinkám v podobe, v akej ste ich doposiaľ poznali.

DSC_4333

Bez veľkého počítania si odteraz budete vedieť odmerať suroviny na cesto tak, aby vám z neho vyšiel plánovaný počet porcií. Vedzte, že tieto ohromné palacinky zasýtia vašich jedákov bez toho, aby ste mali pocit že ste opäť prišli o všetok svoj voľný čas iba preto, že ste sa pustili do varenia.

DSC_4309

Palacinkovač šetrí čas a robí radosť

Prístroj na palacinky Lidl SilverCrest SCM 1500 B1 nám predviedol, že dokáže pri vypekaní palaciniek ušetriť ohromné množstvo času a predísť sklamaniam neskúsených gazdiniek.

Tým, že má hrubú nelepivú platňu ktorá sa neprepaľuje nerarobí v kuchyni dym, veľkým priemerom taniera zrýchli tempo akým vám ubúda cesto z misky a rýchlym pečením zaistí, že kvôli raňajkovým palacinkám nebudete musieť vstávať skôr, resp. že aj večer v sebe nájdete dosť síl, aby ste domácim stolovníkom naplnili ich želania.

DSC_4363

Ak sa budete držať nášho odskúšaného receptu a pomôžete si pri príprave cesta šľahačom alebo kuchynským robotom, potom pečenie palaciniek nezaberie viac času ako príprava zapekaných sendvičov v sendvičovači.

 

Je redaktorom víkendovej prílohy denníka SME, kde sa venuje témam dom, dvor, dielňa, záhrada. Záhradkárske a drobnochovateľské články publikuje v časopisoch Doma v záhrade, USS Záhrada, Recepty Prima Nápadů a Zahradnická kuchařka, o skúsenosti získané pri práci v dielni a na stavbe sa s čitateľmi delí v časopise Urob si sám. Aktívne prispieva i do časopisov Môj Dom a Tvorivé ekoBývanie.

6 KOMENTÁROV

  1. No konecne to ma niekto aj fyzicky vyskusane, hladala som na vsetkych receptovych aj „mamickovskych“ forach, skoda, ze som zavahala pri poslednej akcii, teraz musim cakat na dalsiu, alebo sa poobzerat po inej znacke 🙁

Pridaj komentár